W celu wyszukania opony po rozmiarze, wybierz wszystkie parametry opony: szerokość, profil oraz średnicę.
+48 577 771 877

pn – pt: 9.00 - 18.00, sb: 9.00 - 14.00

19.10.2022

Opona JOURNEY WN03 DIGGER - stworzona do rajdów off road

Ryk silników, tumany kurzu, błoto, pot i adrenalina. Coraz więcej zwolenników off road decyduje się wkroczyć w ten zaawansowany poziom wtajemniczenia w świecie offroadu. Podstawowym elementem wyposażenia pojazdu, który zagwarantuje dobre wyniki w tych zmaganiach są odpowiednie opony. Wbrew pozorom, wybór opon terenowych z ekstremalnym bieżnikiem nie jest zbyt duży. Jest jednak kilka pozycji, które zasługuja na uwagę. Oto jedna z nich.

Opona Journey WN03 DIGGER 

Bardzo mocna opona typu BIAS (diagonalna). Mocna i wytrzymała w ciężkim terenie. Bieżnik ma różną głębokość. W środkowej strefie, w zależności od rozmiaru opony od 16 mm do 18 mm. Po bokach, w strefie barku opony od 20 mm do 22 mm. Opona ma kształt bieżnika typowy dla opony EXTREME (tzw. SIMEX)

journey_wn_03_digger_2.JPG

journey_wn_03_digger_3.JPG

Opona JOURNEY WN03 DIGGER - podstawowe parametry

journey_wn_03_parametry.JPG

Kupując opony terenowe typu EXTREME należy brać pod uwagę kilka faktów:

  • opona EXTREME nie nadaje się do jazdy po asfalcie. Teoretycznie jest to możliwe, ale praktycznie nie jest to ani komfortowe ani bezpieczne, nie mówiąc już o błyskawicznym zużyciu bieżnika
  • opony EXTREME stanowią spore obciążenie dla półosi i mostów napędowych. Zawsze należy dobrze przemyśleć jaki rozmiar takiej opony będzie odpowiedni dla naszego pojazdu
  • w przypadku opon EXTREME bardzo ważna jest technika jazdy. Taka opona jest bardzo dzielna w terenie, ale przy nieodpowiedniej technice bardzo łatwo wkopać ją w grunt.
  • nie można się nastawiać na to, że opona EXTREME da się w pełni wyważyć. Większość zaawansowanych offroadowców nie podchodzi nawet do tematu, bo samochód w teren jedzie na lawecie.

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat opon terenowych, zapraszamy do sklepu OponyOffroad.pl